Site Yönetim Toplantıları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

site yönetim toplantısı

Günümüzde şehirler büyüyerek daha kalabalık bir hale geldikçe, insanların barınma ihtiyaçları da farklılaşmaya siteler oluşturulmaya başlanmıştır. Bununla beraber toplu yaşamanın gereklilikleri de ortaya çıkmakta ve site yönetimleri oluşturularak, insanların daha rahat bir biçimde yaşaması sağlanmaktadır. Birden fazla konutun bulunduğu siteler, site yöneticileri tarafından yönetilmektedir. Yöneticiler de zaman zaman kat malikleri kurulu toplantısı düzenlemekte ve bu toplantılarda site hakkında önemli konular konuşulmakta, kararlar alınmaktadır. Kat Mülkiyeti Kanunu’nun 29. Maddesi’ne göre, apartman yönetimleri yılda 1 defadan az olmamak kaydıyla toplantı yapmak zorundadır. Site gibi toplu yapılarda ise bu yılda en az 2 kere yapılmak durumundadır.

Önemli bir sebebin çıktığı olağanüstü durumlarda ise acil toplantılar düzenlenebilmektedir. Bu toplantının yapılması istenen tarihten en az 15 gün önce bütün kat malikleri zaman ve toplantının yapılma sebebi hakkında bilgilendirilmelidir.

SİTE YÖNETİM TOPLANTILARI NEDEN YAPILIR?

Site yönetimleri, sitelerin gayelerine uygun bir biçimde kullanılması, bakımı, korunması ve gerekirse onarımı için gerekli tedbirleri almak durumundadır. Bunun için de yönetim olarak toplantılar yapılmakta ve kararlar alınmaktadır. Eğer yönetim planında aksi bir madde yoksa, kat maliklerini toplantıya çağırma görevi sadece yöneticiye aittir. Bu hem olağan hem de olağanüstü toplantılar için geçerlidir. Site yönetim toplantılarda kararlar ise oy çokluğu düsturu ile alınmaktadır.

SENYONET YANINIZDA

Bizler de firma olarak sizlere site yönetim yazılımı sunmakta ve tüm yönetim planlarınızı etkin ve kolay bir biçimde yönetmenizi sağlamaktayız. Senyonet’in geniş kapsamlı özellikleri sayesinde site yönetiminde ihtiyaç duyduğunuz her şey sizin yanınızda olmaktadır. Firmamızın size sunduğu bu yazılım sayesinde yönetim toplantı tutanaklarını kayıt altına alabilmekte raporlama da yapabilmektesiniz. Senyonet site yönetim programı sizlere şu özellikleri sunmaktadır:

  • Kolay aidat toplama
  • Güvenlik kontrolleri
  • Bakım ve tadilat işlemlerinin kontrollerinin kolaylaşması
  • En doğru ve güncel raporlama hizmeti
  • Site sakinlerinin istek ve şikayetlerinin takibi
  • Malzeme yönetimi
  • Bütçeyi takip etme
  • Duyuru, etkinlik ve anket oluşturma
  • Yönetici ve müşterileri belirli durumlarda e-mail aracılığı ile bilgilendirme
HEMEN İLETİŞİME GEÇİN
Referanslarımıza Göz Atın!

İletişim Formu

[contact-form-7 id="5" title="Senyonet Form"]