Senyonet’le Koronavirüse Karşı Siteler Güvende!

Coronavirus bir süredir hayatımızda ve tüm dünyadaki insanların yaşantısını etkilemeye günden güne devam ediyor. Eskisi gibi yaşayamıyoruz ve toplum olarak, virüsün yayılmasının önüne geçmek adına her bireyin bir takım tedbirler bütününe uyması gerekiyor. Peki site yöneticileri bu kapsamda ne gibi önlemler almalıdır ? 

Toplumun büyük çoğunluğunun site, apartman gibi toplu yaşam alanlarında yaşadığı bu zamanda tabii ki apartman ve site yöneticilerinin, aynı zamanda bu alanlarda yaşayan sakinlerin de almaları gerek bir takım tedbir ve önlemler vardır. Tedbirlere uyulmaması durumunda bu yaşam alanlarındaki herkesin riske atıldığının unutulmaması gerekiyor. 

Peki hal buyken, site yöneticileri ve site sakinleri, corona virüse karşı ne gibi önlemler almalıdır ? Gelin, hep beraber öğrenelim. 

  • Ortak kullanılan alanlar, aletler, araçlar düzenli bir şekilde dezenfekte edilmelidir. 

Örneğin : asansör düğmeleri, kapı kolları, ziller 

  • Site yöneticileri, personelleri coronavirüs ve ek güvenlik/temizlik tedbirleri hakkında eğitmeli ve bilgilendirmelidir. 
  • Site sakinlerinin ortak kullanımına açık spor salonları ve sosyal tesisler gibi mekanlar sürekli olarak havalandırılmalı, bu alanlardaki spor aletleri vb. ortak kullanılan eşyalar düzenli olarak dezenfekte edilmelidir. 
  • Her türlü ortamda yakın temastan kaçınılmalı,sosyal mesafe korunmalıdır. 
  • Site çalışanlarının site sakinleri ile yakın teması mümkün olduğunca azaltılmalıdır. 
  • Hastalık belirtileri gösteren kişiler ile temastan kaçınılmalı, toplu alanlarla maskeler sürekli olarak takılmalıdır. 
  • Site yönetim toplantılarının kapalı alanlarda yapılmasından kaçınılmalı, mümkün olduğunca açık alanlarda yapılması sağlanmalıdır. 
  • Site sakinleri, mümkün olduğunca acil ihtiyaçlar dışında, toplu alanlarla bulunmaktan kaçınmalıdır.

Bu gibi basit önlemler ile, koronavirüs korunmak aslında oldukça kolaydır. Önemli olan kişisel hijyen, önlemlere uymak ve sabırlı olmaktır. 

Diğer blog yazılarımızı okumak için : https://www.senyonet.net/haberler

Senkron yazılım hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın https://www.senkron.net/

Bizi Linkedin’den takip etmeyi unutmayın ! https://www.linkedin.com/company/11391889/