Senyonet’in Çalışma Yapısı

Senyonet

Senyonet’in modüler bir sistemi vardır. Site yönetimi, istedikleri modülleri paket halinde alıp kullanabilirler.

Senyonet Finans Paketi, bir tesisin gelir ve giderlerini takip eden, analiz eden, raporlamasını yapan pakettir. Sitedeki ya da tesisteki bir faaliyet, hedef bütçenin yapılması ile başlar. Gelirler için yıllık hedef bütçeler yapıldıktan sonra bağımsız bölümlere yani dairelere paylaştırarak, yıllık bir plan oluşturulur. Aynı zamanda giderler açısından da hangi masraf kaleminden, hangi ay, ne tür giderler olacağı sözleşmelere göre düzenlenir. Tesisin hedef bütçesi böylelikle ortaya çıkar.

Düzenli yönetim aktiviteleri nelerdir?

Düzenli olarak yapılacak olan faaliyetler, her ay aidatların tahakkuk edilmesi, tahsilatların toplanması, giderlerin ödenmesi şeklinde gerçekleşir. En son inceleyeceğimiz konu, hedef bütçeye uygun gerçekleşen bütçeyi ortaya çıkarabilmektir.

Kat Mülkiyeti Kanunu’na göre, site yönetimleri kar elde edemez. İşletme ve yatırım bütçelerinin denk olması gerekmektedir. Buna göre aidatlar, giderler belirlenmektedir. Site sakinleri ise mobil uygulamadan ya da web üzerinden girerek borçlarını görebilir, tek tıkla borçlarını ödeyebilirler. Bir sitedeki her türlü finansal faaliyetlere ve raporlara da ulaşabilirler. Bu sayede finansal açıdan şeffaf bir bilgi paylaşımında da bulunulmuş oluyor.

Siteler büyüdükçe, hizmetleri dışarıdan almak daha çok tercih ediliyor çünkü bu işi, profesyonellerinden almak istiyorlar. Senyonet Teknik Paket, aslında gelişmiş bir varlık yönetimi, bakım-onarım yazılımıdır. Bir tornavidadan klimaya kadar, asansörden çim biçme makinesine kadar ekipmanların takibini, bu ürünlerin yedek parçalarının ya da sarf malzemelerinin takibini, planlı ya da plansız bakımların takibini, stokların, arızaların takibini sağlar.

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN
Referanslarımıza Göz Atın!

İletişim Formu

[contact-form-7 id="5" title="Senyonet Form"]